Eksperci Linux Polska w gronie prelegentów konferencji PLNOG22
Podziel się

PLNOG największa w Polsce konferencja branży telekomunikacyjnej, która dwa razy w roku gromadzi w jednym miejscu polskich dostawców usług internetowych, operatorów sieci, inżynierów, decydentów i entuzjastów rynku telco. Wydarzenie już od ponad 10 lat napędza i wspiera współpracę między przedstawicielami firm teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych. Każde spotkanie to świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z osobami, które definiują kierunki rozwoju polskiego rynku ICT i kreują technologiczne trendy.

22. edycja konferencji odbędzie się w dniach 11-12 marca w Warszawie. Do grona jej prelegentów dołączyli również nasi eksperci.

Konrad Rzentarzewski zaprezentuje temat “ng_pop_up.yaml – czyli jak uruchomić i utrzymać punkt dostępu z wykorzystaniem narzędzi DevOps”. Mimo że DevOps tradycyjnie kojarzy się z systemami, termin „Infrastruktura jako kod” jest na tyle elastyczny, że można go odnieść również do infrastruktury sieciowej, a nowoczesne narzędzia, jak Ansible z powodzeniem mogą służyć do modelowania, wdrażania i procesu utrzymania (wraz ze zmianami) zgodnie ze sprawdzonym i używanym z powodzeniem cyklem SDLC. Prezentacja poprzez interaktywne moduły demo pozwoli na spojrzenie przez dziurkę od klucza na nowoczesny „Next Gen PoP”, który w całości stworzony został w duchu NetDevOps i przy użyciu sprawdzonych narzędzi zarządzania konfiguracją.

Kolejny prelegent Linux Polska to Piotr Stolarek, który opowie o architekturze platformy OpenShift i omówi rozwiązania wykorzystane do zabezpieczenia aplikacji działających na kontenerach zarządzanych przez samą platformę. Zwróci również szczególną uwagę na zagadnienia związane z ruchem sieciowym, które mogą mieć istotne znaczenie przy osadzaniu na niej aplikacji usługowych branży telekomunikacyjnej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji oraz odwiedzenia naszego stoiska.

Subscribe
Powiadom o
guest
Ocena
Jednocześnie potwierdzam zapoznanie się z informacjami nt przetwarzania danych osobowych oraz regulaminem świadczenia usług drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym oraz kontakt przedstawicieli Linux Polska Sp. z o.o. w celu otrzymywania newslettera oraz innych informacji marketingowych drogą elektroniczną na podany adres email.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Skontaktuj się z nami