Linux Polska dostarczy ARiMR licencje Splunk wraz z wdrożeniem i wsparciem
Podziel się

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podpisała z Linux Polska (Splunk Elite Partner) umowę dotyczącą dostarczenia licencji Splunk wraz z wdrożeniem oraz 3-letnim wsparciem technicznym. Wartość umowy wynosi ponad 8 mln złotych. Nowe rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo systemów największej agencji dopłatowej w Europie, a samo wdrożenie będzie jednym z największych w Polsce.

Przedmiotem przetargu był zakup licencji Splunk Enterprise i Splunk Enterprise Security obejmujący analizę 1TB wolumenu danych dziennie. Eksperci Linux Polska ułatwią też wprowadzenie technologii w organizacji poprzez: wytworzenie dedykowanych aplikacji realizujących politykę bezpieczeństwa informatycznego, konsulting w zakresie integracji z procesami biznesowymi organizacji, a także warsztaty i szkolenia.

Dzięki temu ARiMR przez cały okres trwania umowy będzie mógł korzystać z szerokiej wiedzy oraz kompetencji Linux Polska, co pozwoli na maksymalizację korzyści i wzmocnienie wykorzystania technologii Splunk w organizacji.

Rozwiązania z oferty Linux Polska umożliwią monitorowanie zdarzeń w całej infrastrukturze IT w czasie rzeczywistym oraz proaktywne reagowanie na sytuacje awaryjne w oparciu o predykcję przyszłych zdarzeń oraz analizę anomalii.

Jedną z wprowadzanych funkcjonalności będzie system SIEM (Security Information and Event Management) pozwalający na szybkie wykrywanie i reagowanie na ataki zewnętrzne i wewnętrzne, a tym samym zapewniający poprawę cyberbezpieczeństwa. SIEM oparty na technologii Splunk upraszcza zarządzanie zagrożeniami, jednocześnie pozwalając na minimalizację ryzyka oraz działania zapobiegawcze.

Grzegorz Sułkowski

Mówi Grzegorz Sułkowski

Wiceprezes Zarządu Linux Polska
Wdrożenie Splunk Enterprise i Splunk Enterprise Security w ARIMR – największej agencji płatniczej w Europie, która w ciągu ostatnich 20 lat wypłaciła wielu milionom beneficjentów łącznie ponad 200 mld zł, będzie jednym z największych w Polsce. Obsługa informatyczna wniosków o dopłaty wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo systemów oraz zapewnienia ich maksymalnej, niezawodnej dostępności. Celem tego projektu jest właśnie spełnienie tych oczekiwań.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to kolejna instytucja centralna, dla której firma Linux Polska stała się głównym dostawcą kompleksowych usług konsultingowych, wdrożeniowych i utrzymaniowych. Do tej pory z usług spółki skorzystały już m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Powiązane wpisy:

Splunk liderem rynku rozwiązań SIEM wg Gartnera

Monitoring i analiza usług – Splunk jako platforma analityczna (nagranie webinaru)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Skontaktuj się z nami