Linux Polska Premier Partner Zabbix

Miło nam ogłosić, że jako jedyna firma w Polsce osiągnęliśmy najwyższy status partnerstwa Zabbix – Premier Partner. Uzyskana pozycja jest konsekwencją bardzo dobrych rezultatów naszej dotychczasowej współpracy na rzecz Klientów w rejonie CEE. To najlepsza rekomendacja naszego doświadczenia i wysokich kompetencji w zakresie implementacji, integracji i wsparcia rozwiązań Zabbix.

Zabbix jest rozwiązaniem Open Source monitorującym szereg parametrów sieci, serwerów i usług. Oprogramowanie używa elastycznego mechanizmu, pozwalającego użytkownikom na skonfigurowanie powiadomienia e-mail dla praktycznie każdego zdarzenia. To daje możliwość szybkiego reagowania na problemy z infrastrukturą IT. Zabbix posiada elastyczne opcje raportowania i wizualizacji danych, dzięki czemu dobrze sprawdza się przy planowaniu rozwoju infrastruktury.

System Zabbix wspiera zarówno przekazywanie (polling), jak i przechwytywanie (trapping) danych. Wszystkie raporty i statystyki, jak również parametry konfiguracyjne, są dostępne z poziomu interfejsu użytkownika dostępnego przez przeglądarkę www. Daje to gwarancję dostępu do spójnej informacji o stanie infrastruktury z dowolnego miejsca. Prawidłowo skonfigurowany Zabbix zapewnia wydajny i efektywny monitoring infrastruktury IT – zarówno w przypadku małych organizacji z kilkoma serwerami, jak i dużych firm w wieloma serwerami.

Zabbix jest napisany i udostępniany na licencji GPL (General Public License) w wersji 2. Oznacza to, że w wersji społecznościowej, jego kody źródłowe są bezpłatnie dystrybuowane i ogólnie dostępne.

Komercyjna wersja Enterprise jest oferowana przez Zabbix LLC.

top