Linux Polska sponsorem PostgreSQL Conference Europe

PostgreSQL Conference Europe

Już niedługo, bo w dniach 24 – 27 października, w warszawskim Hotelu Marriott, odbędzie się niezwykłe wydarzenie – PostgreSQL Conference Europe 2017 adresowane do administratorów, programistów, użytkowników i sympatyków systemu. To już dziewiąta konferencja organizowana corocznie przez PostgreSQL. Przed nami kolejna wspaniała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów z profesjonalistami i rozwijania wiedzy. Obok Linux Polska, sponsorami konferencji są m.in. EnterpriseDB, Cybertec i 2ndQuadrant.

Podczas tegorocznej edycji każdy znajdzie coś dla siebie, bo prezentowana tematyka będzie niezwykle bogata. Począwszy od paneli dyskusyjnych dla deweloperów, a kończąc na ciekawych case studies małych i wielkich firm, które wykorzystują rozwiązania PostgreSQL w biznesie. Organizatorzy przygotowali równoległe panele, na zróżnicowanych poziomach technicznych. W przerwach nie zabraknie oczywiście networkingu przy dobrej kawie, a wieczorową porą sponsorzy wydarzenia szykują dodatkowe niespodzianki. My nie możemy się już doczekać.

W gronie tegorocznych prelegentów znalazła się również nasza koleżanka Alicja Kucharczyk – doświadczony konsultant, trener i administrator PostgreSQL w Linux Polska. Specjalnie dla uczestników konferencji, Alicja przygotowała temat “From minutes to milliseconds – tips and tricks for faster SQL queries”.

Alicja Kucharczyk

Źle napisane zapytania SQL są jedną z najczęstszych przyczyn problemów wydajnościowych. Systemy CRM są coraz popularniejsze. Wśród ich użytkowników panuje niestety błędne przekonanie, że ich jedyną rolą jest magazynowanie danych. Dlatego omówię popularne błędy popełniane podczas pisania zapytań. Zaprezentuję podstawowe techniki optymalizacji oraz przykłady z systemów produkcyjnych obejmujące techniki optymalizacji joinów, podzapytań oraz stosowanie postgresowych „pseudohintów”. Przedstawię również narzędzia do przeprowadzania testów wydajnościowych w sposób wiarygodny i zautomatyzowany”.

Alicja Kucharczyk / Solution Architect / Linux Polska

Alicji gratulujemy, a Was serdecznie zapraszamy do rejestracji i wzięcia udziału w wydarzeniu.

top