Ministerstwo Sprawiedliwości wybrało rozwiązania Suse z oferty Linux Polska

Ministerstwo Sprawiedliwości wybrało rozwiązania Suse z oferty Linux Polska

Ministerstwo Sprawiedliwości podpisze umowę dotyczącą dostarczenia otwartego oprogramowania Suse wraz ze szkoleniami, a także 4-letniej usługi wsparcia z oferty Linux Polska – eksperta w zakresie technologii open source na rynku polskim oraz w regionie CEE.

Przedmiotem przetargu był zakup subskrypcji Suse Linux Enterprise Server oraz Suse Manager dla aplikacji z rodziny SAP na nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych wraz z asystą techniczną w trybie 24/7 oraz szkoleniami z zakresu oferowanego oprogramowania. Dzięki temu Ministerstwo Sprawiedliwości, przez cały okres trwania umowy, będzie miało możliwość skorzystania z szerokiej wiedzy i doświadczenia ekspertów Linux Polska – zarówno w zapewnieniu niezawodności i bezpieczeństwa systemów, jak również dostosowaniu rozwiązania do swoich potrzeb.

Rozwiązania z oferty Linux Polska pozwolą na wdrożenie systemu operacyjnego i uruchomienie na nim aplikacji z rodziny SAP, wykorzystywanych obecnie przez Ministerstwo. W ramach subskrypcji urząd uzyska dostęp do stabilnej wersji oprogramowania i aktualizacji producenta, a także narzędzia do administracji, zarządzania i monitoringu. To znacząco usprawni zarządzanie infrastrukturą IT, a także monitorowanie poprawności jej pracy i aktualizację oprogramowania. Co więcej, pozwoli również na tworzenie nowych funkcjonalności, które usprawnią procesy związane z pracą instytucji i co za tym idzie, poprawią jakość obsługi interesantów.

- mówi Grzegorz Sułkowski,

Jesteśmy dumni, że zaufała nam kolejna tak ważna instytucja publiczna, jaką jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Nasi konsultanci dostarczą nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim zapewnią pracownikom Ministerstwa wsparcie w postaci transferu wiedzy niezbędnej do jego wdrożenia i dalszego rozwoju. Pozwoli to na maksymalizację potencjału wdrażanej technologii i czerpanie z niej wielowymiarowych korzyści

- mówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu Linux Polska.

Ministerstwo Sprawiedliwości to kolejna instytucja centralna, dla której firma Linux Polska stała się głównym dostawcą kompleksowych usług konsultingowych, wdrożeniowych i szkoleniowych z dziedziny open source. Do tej pory z usług spółki skorzystały już m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

top