Ministerstwo Sprawiedliwości wybrało rozwiązania Suse z oferty Linux Polska
Podziel się
Ministerstwo Sprawiedliwości wybrało rozwiązania Suse z oferty Linux Polska

Ministerstwo Sprawiedliwości podpisze umowę dotyczącą dostarczenia otwartego oprogramowania Suse wraz ze szkoleniami, a także 4-letniej usługi wsparcia z oferty Linux Polska – eksperta w zakresie technologii open source na rynku polskim oraz w regionie CEE.

Przedmiotem przetargu był zakup subskrypcji Suse Linux Enterprise Server oraz Suse Manager dla aplikacji z rodziny SAP na nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych wraz z asystą techniczną w trybie 24/7 oraz szkoleniami z zakresu oferowanego oprogramowania. Dzięki temu Ministerstwo Sprawiedliwości, przez cały okres trwania umowy, będzie miało możliwość skorzystania z szerokiej wiedzy i doświadczenia ekspertów Linux Polska – zarówno w zapewnieniu niezawodności i bezpieczeństwa systemów, jak również dostosowaniu rozwiązania do swoich potrzeb.

Rozwiązania z oferty Linux Polska pozwolą na wdrożenie systemu operacyjnego i uruchomienie na nim aplikacji z rodziny SAP, wykorzystywanych obecnie przez Ministerstwo. W ramach subskrypcji urząd uzyska dostęp do stabilnej wersji oprogramowania i aktualizacji producenta, a także narzędzia do administracji, zarządzania i monitoringu. To znacząco usprawni zarządzanie infrastrukturą IT, a także monitorowanie poprawności jej pracy i aktualizację oprogramowania. Co więcej, pozwoli również na tworzenie nowych funkcjonalności, które usprawnią procesy związane z pracą instytucji i co za tym idzie, poprawią jakość obsługi interesantów.

Grzegorz Sułkowski

Mówi Grzegorz Sułkowski

Wiceprezes Zarządu Linux Polska
Jesteśmy dumni, że zaufała nam kolejna tak ważna instytucja publiczna, jaką jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Nasi konsultanci dostarczą nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim zapewnią pracownikom Ministerstwa wsparcie w postaci transferu wiedzy niezbędnej do jego wdrożenia i dalszego rozwoju. Pozwoli to na maksymalizację potencjału wdrażanej technologii i czerpanie z niej wielowymiarowych korzyści.

Ministerstwo Sprawiedliwości to kolejna instytucja centralna, dla której firma Linux Polska stała się głównym dostawcą kompleksowych usług konsultingowych, wdrożeniowych i szkoleniowych z dziedziny open source. Do tej pory z usług spółki skorzystały już m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Skontaktuj się z nami