Linux Polska zaprezentuje rozwiązania IT dla telco podczas konferencji PLNOG

PLNOG to największa w Polsce niezależna konferencja dla pasjonatów najnowszych technologii i rozwiązań dedykowanych branży telekomunikacyjnej. Wydarzenie od 10 lat, dwa razy do roku gromadzi ponad 800 uczestników: przedstawicieli polskich dostawców usług internetowych i operatorów sieci, a także inżynierów i entuzjastów rozwoju rynku telco. Cyberbezpieczeństwo, routing, IoT czy blockchain to tylko niektóre tematy obecne w agendzie 21 edycji PLNOG, która odbędzie się w dniach 1-2 października 2018 r., w krakowskim hotelu Galaxy.

W gronie tegorocznych wystawców nie zabraknie również firmy Linux Polska. Od wielu lat wspieramy operatorów telekomunikacyjnych w adopcji najnowszych technologii i transformacji IT, co pozwala na optymalizację procesów biznesowych, zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności.

Podczas PLNOG21 zaprezentujemy rozwiązania dedykowane dla branży telco, wykorzystujące technologie naszych partnerów – Splunk i Red Hat. Pierwsze z nich to Telco Data Insight – aplikacje, które pomagają wykrywać zagrożenia i podejmować lepsze decyzje biznesowe dzięki analizie danych maszynowych (ang. machine data).

Aplikacje Telco Data Insight gromadzą, indeksują, korelują i analizują dane maszynowe o różnym formacie, pochodzące z wielu źródeł m.in. takich jak: sieci telekomunikacyjne oraz ich monitoring, infrastruktura IT, aplikacje, serwery czy urządzenia końcowe. Wyniki analizy prezentowane są w czasie rzeczywistym na konsoli użytkownika, w przejrzystej formie graficznej. Stanowią źródło unikalnej wiedzy dla tych operatorów telekomunikacyjnych, którzy chcą uzyskać analityczny wgląd w swój biznes i zachodzące procesy. Umiejętne wykorzystanie informacji ukrytych w danych maszynowych przekłada się na zwiększenie przychodu (EBITDA), usprawnienie działań operacyjnych (optymalizacja kosztów Opex), szybsze wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów (Time-To-Market) i poprawę bezpieczeństwa.

Dowiedz się, jak wykorzystać informacje ukryte w danych maszynowych generowanych przy Twoje systemy IT/telco przy pomocy aplikacji Telco Data Insight.

Kolejne prezentowane przez nas rozwiązanie dedykowane dla branży telco to otwarta platforma NFV (Network Function Virtualization), umożliwiająca uruchamianie dowolnych funkcji sieciowych (Virtual Network Function, VNF). Dzięki platformie operatorzy mogą szybciej tworzyć oraz dostarczać na rynek różnorodne usługi telekomunikacyjne – skierowane zarówno dla szerokiego grona abonentów, jak i odbiorców “niszowych” (np. promocje i usługi sezonowe).

Dowiedz się, jak dostarczać usługi wyprzedzając rynek dzięki otwartej platformie NFV dla telco.

top