Nowe narzędzie do przywracania i tworzenia kopii zapasowych baz danych od EnterpriseDB
Podziel się

EnterpriseDB poinformowało o wydaniu nowego narzędzia do przywracania i tworzenia kopii zapasowych (EDB Backup and Recovery Tool), w skrócie BART. Dzięki narzędziu, zarządzanie tworzeniem fizycznego backupu zarówno baz PostreSQL jak i EDB Postgres Advanced Server stanie się prostsze.

Oprócz EDB BART firma EnterpriseDB opracowała i wdrożyła narzędzia służące do monitorowania i zarządzania alertami, replikacji w trybach single i multi-master, zautomatyzowanego przełączania awaryjnego, ochrony przed atakami typu SQL injection, migracji baz danych i automatycznych aktualizacji.

Zalety BART w porównaniu z dedykowanymi skryptami do zarządzania kopiami zapasowymi:

  1. Stabilność: Wykorzystanie narzędzia pg_basebackup do wykonania fizycznej kopii zapasowej. pg_basebackup to starannie dopracowane, przetestowane, powszechnie używane i wspierane przez społeczność PostgreSQL narzędzie.
  2. Łatwość użytkowania: Możliwość katalogowania wszystkich kopii zapasowych użytkownika, co jest ważne z punktu widzenia:
    • Tworzenia listy typów użytych kopii zapasowych
    • Monitorowania utworzonych kopii wraz z informacjami o serwerze
  3. restore&recovery: BART oferuje także funkcję przywracania kopii zapasowych, wraz z odtwarzaniem zarchiwizowanych plików WAL. Automatyzacja na tym poziomie, uczyni bazę danych łatwiejszą do przywrócenia i odzyskania.
  4. Integralność danych: BART udostępnia opcję sprawdzenia poprawności utworzonej kopii zapasowej za pomocą sumy kontrolnej. Funkcja ta jest przydatna dla potwierdzenia czy kopia zapasowa nie jest uszkodzona na poziomie dysku.

Więcej informacji na temat produktów oraz usług EnterpriseDB znajdziesz na www.enterprisedb.pl

Powiązane wpisy:

EnterpriseDB otwiera centrum usług w Polsce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

    Skontaktuj się z nami