Mobile Intelligence

Data Science może odmienić jakość pracy w Mobile Applications.
Mobile Intelligence, to narzędzie analityczne skierowane do dostawców i deweloperów platform mobilnych. Zastosowanie analityki danych w procesie tworzenia i analizowania oprogramowania na platformy mobilne może znacznie poprawić doświadczenie użytkownika i zarządzanie rozwojem produktu właśnie wśród producentów aplikacji mobilnych. Narzędzia oparte o zaawansowaną analitykę danych mogą pozytywnie wpłynąć na satysfakcję użytkownika, która ma ogromne znaczenie w przypadku aplikacji mobilnych a także zarządzanie rozwojem produktu.

Narzędzia Mobile Intelligence, których praca polega na gromadzeniu i zaawansowanej analizie danych oferują zwiększenie wglądu dewelopera, a także osób zarządzających rozwojem produktu, w tworzoną aplikację zaopatrując ich w listy aktywnych ramek stosu, możliwość śledzenia ekranów w czasie rzeczywistym i informację w jaki sposób użytkownicy korzystają z danej aplikacji. Znacznym usprawnieniem pracy jest też bieżące powiadamianie ilu użytkowników doświadcza problemów z wydajnością aplikacji.

W jakich obszarach pomaga zastosowanie rozwiązania Mobile Intelligence:

  • aplikacje nie przestają działać w przy aktualizacji systemu operacyjnego
  • problemy z siecią są łatwe do wykrycia, a także symulacji
  • czas na dokonanie zmian i napraw w aplikacji jest zdecydowanie krótszy
  • monitorowanie korzystania z poszczególnych funkcji aplikacji mobilnych i analiza zachowań użytkowników pozwala zaplanować następne wersje aplikacji
  • rozwój aplikacji mobilnej może być teraz zorientowany na system operacyjny oraz konkretny rodzaj urządzenia
  • korelacja wersji i urządzeń jest znacznie łatwiejsza
  • łatwo jest znaleźć tzw wąskie gardło w samej aplikacji, jak również sieci, elementach back endu i interfejsu użytkownika.

Jak to działa?

Po osadzeniu SDK w aplikacji mobilnej dzięki tylko jednej linijce kodu, dane operacyjne bezpiecznie przeniesione zostają do Data Collectora, który w czasie rzeczywistym umożliwia dogłębną analizę procesu korzystania z aplikacji. Graficzny, przyjaźnie skonstruowany interfejs może być dostosowany do potrzeb wynikających z zakresu prac do wykonania nad aplikacją. Może to być na przykład poprawa efektywności i niezawodności, zwiększenie retencji użytkowników poprzez szybką identyfikację awarii i problemów z wydajnością, czy też analiza przyczyn nieudanej transakcji poprzez natychmiastowy wgląd w jej realizację. Analiza danych z urządzeń mobilnych pozwala także zidentyfikować w jaki sposób wydajność sieci oraz sposób połączenia (Wi-fi, LTE itp.) wpływa na działanie aplikacji. Kwestia wykorzystania informacji jest tu ograniczona tylko wyobraźnią, można na przykład skorzystać z informacji płynących z danych geolokacyjnych urządzenia i sprawdzić w którym miejscu w danym momencie użytkownicy aplikacji się znajdują, daje to też możliwości sugerowania skorzystania z nowych funkcjonalności produktu, które mogą się przydać w danej lokalizacji bardziej niż w innej.

Mobile Intelligence

top