SIEM + User Behavior Analytics

SIEM + User Behavior AnalyticsPobierzPlatforma do zaawansowanej analityki zdarzeń z dziedziny zarządzania bezpieczeństwem poszerzona o analizę zachowań użytkownika.

Produkt wyposaża pracowników działu bezpieczeństwa w wysokopoziomowy podgląd urządzeń działających w firmie – serwerów, urządzeń sieciowych, desktopów aby umożliwić im zabezpieczenie przed atakiem z zewnątrz lub od wewnątrz. Produkt łączy lukę pomiędzy technicznym zapisem zdarzenia, a rzeczywistą wiedzą o zachowaniu i intencji użytkownika dzięki zebraniu wszystkich danych płynących z różnych systemów. Ranga narzędzia analitycznego zostaje podniesiona do rangi w pełni wyposażonej platformy analitycznej, pozwalającej zapobiegać zamiast walczyć z konsekwencjami przestępstw internetowych. Co więcej, wiodące na rynku rozwiązanie do analiz danych maszynowych, na którym zbudowany jest produkt pozwala w efektywny sposób gromadzić, przetwarzać i analizować surowe dane.

Produkt pozwala ograniczyć ryzyko ataków zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz poprzez rejestrację danych związanych z wzorami zachowań, jak dostęp do plików, loginy, aktywność w sieci w wybranym czasie. Jakakolwiek niezgodność z zarejestrowanym wzorem spowoduje wystosowanie powiadomienia. Dzięki UBA można też określić, czy dane pracownika nie są wykorzystywane przez kogoś z zewnątrz, kto przejął dane dostępowe w nielegalny sposób.

SIEM + UBA oferuje:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa bez reguł, podpisów, czy analizy dokonywanej przez ludzi
  • wykrywanie zagrożeń i ukierunkowana reakcja w szerokim wachlarzem wskaźników dotyczących faz cyberataków
  • uczenie maszynowe wykorzystane do rozpoznawania podejrzanych działań oraz identyfikacji krytycznych zagrożeń
  • przyjazny interfejs użytkownika pozwalający na swobodną i dynamiczną analizę zagrożeń.
top