Kim jesteśmy?

Linux® Polska – jesteśmy polską spółką IT działającą od 2009 r., ekspertem w zakresie technologii open source na rynku polskim oraz w regionie CEE. Naszą misją jest wspieranie Klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT oraz maksymalizacja potencjału najnowszych technologii w taki sposób, aby stały się one nośnikiem postępu w cyfrowej transformacji biznesu.

Koncentrujemy się na innowacyjności, rozwoju kompetencji swoich pracowników oraz transferze wiedzy do zespołu Klienta. Zespół konsultantów Linux Polska na bieżąco analizuje rozwój technologii informatycznych i dopasowuje portfel produktów i usług do wymagań rynku. Realizowane przez nas projekty są dostosowane do konkretnej potrzeby biznesowej oraz realiów organizacji Klienta. Dzięki temu jesteśmy odpowiedzialnym partnerem w procesie zmian środowisk IT i adopcji rozwiązań open source.

Specjalizujemy się świadczeniu usług konsultingowych w zakresie tworzenia i implementacji architektur rozwiązań, systemów i aplikacji opartych o technologie open source. Naszą ofertę uzupełniają usługi audytorskie, integracyjne i utrzymaniowe. Portfolio naszej firmy obejmuje m.in. takie obszary tematyczne jak: konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, migracja do open source, DevOps, bazy danych, Linux server, middleware, automatyzacja IT, data science, analityka danych.

Wraz z usługami własnymi, dostarczamy również technologie informatyczne, współpracując ze światowymi liderami IT takimi jak m.in.: Red Hat, EnterpriseDB, Splunk, Docker, Hortonworks, Microsoft, Puppet, Suse, Oracle, DataStax, Zabbix czy Canonical.

Potwierdzeniem znajomości oferowanych technologii i umiejętności dziedzinowych, są najwyższe poziomy certyfikacji producentów w wybranych obszarach. Jako jedyna firma w Polsce, posiadamy najwyższy status partnerski Red Hat – Premier Business Partner w obszarach Data Center Infrastructure, Middleware Solutions i Cloud Infrastructure oraz Splunk – poziom Elite. Jesteśmy jedynym podmiotem w regionie EMEA posiadającym status „Red Hat Professional Services Partner”. Potwierdzeniem naszych kompetencji jest także umowa Vendor Services Agreement, na podstawie której świadczymy usługi eksperckie w imieniu EnterpriseDB na obszarze Europy i regionu MEA. Umowy te dowodzą najwyższego poziomu wiedzy technicznej i umiejętności prowadzenia zaawansowanych projektów.

Wśród obszarów naszej działalności znajduje się również działalność badawczo-rozwojowa w takich obszarach jak: deep learning i big data, realizowana we współpracy ze środowiskiem akademickim i działami B+R wielu instytucji.

W portfolio klientów naszej firmy znajdują się największe polskie przedsiębiorstwa z sektora bankowo-finansowego (PKO BP, mBank, KNF, NBP, BGŻ), ubezpieczeniowego (Warta, PZU) telekomunikacyjnego (Orange, T-Mobile), publicznego (np.: ZUS, ARiMR) i IT (Asseco). Z naszych usług korzystają też przedsiębiorstwa z takich krajów, jak np.: Dubaj, Katar, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Niemcy czy Węgry. Z sukcesem uczestniczymy w prestiżowych projektach międzynarodowych organizowanych m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Uzupełnieniem naszej działalności są szkolenia – zarówno autoryzowane, jak i autorskie w zakresie stosowanych technologii, które realizowane są przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów. Posiadamy autoryzację Linux Professional Institute potwierdzoną tytułem LPI Approved Training Partner oraz szkoleniowe statusy partnerskie: Red Hat Certified Training Partner, EnterpriseDB Certified Training Partner i Puppet Authorized Training Partner.

Zobacz również

Nasi pracownicy to ludzie z pasją i talentem

Zespół Linux Polska składa się z osób, wśród których znajdują się specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych i biznesu, a także prawa i profesjonalnych usług szkoleniowych.

6

IT Security Architect

10

Solution Architect

14

Solution Engineer

6

Technology Architect

Z naszych rozwiązań korzystają

top