O nas | Linux Polska - lider technologii open source i data science

O Linux Polska

Linux® Polska – jesteśmy polską spółką IT działającą od 2009 roku. Naszą misją jest wspieranie klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT oraz maksymalizacja potencjału najnowszych technologii informatycznych w taki sposób, aby stały się one nośnikiem postępu w cyfrowej transformacji biznesu.

Koncentrujemy się na innowacyjności i rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta. Architekci Linux Polska aktywnie uczestniczą w społeczności open source.

Projektujemy i tworzymy własne rozwiązania otwarte na potrzeby indywidualne klientów.  Realizowane przez nas projekty są dostosowane do potrzeb biznesowych oraz realiów organizacji klienta. Jesteśmy wiarygodnym partnerem w procesie zmian środowisk IT i adaptacji rozwiązań open source. 

Wśród obszarów naszej aktywności znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe w obszarach: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja, data science i analityka danych, machine learning, a w szczególności deep learning.

Ofertę rozszerza działalność badawczo-rozwojowa i rozwój produktów własnych w obszarze data science, realizowana we współpracy ze środowiskiem akademickim.

Ściśle współpracujemy ze światowymi liderami IT takimi jak: Red Hat, IBM,  EnterpriseDB, Splunk, Docker, Hortonworks (Cloudera), DXC Technology, Microsoft, Puppet, Suse, Oracle, DataStax, Zabbix czy Canonical.

Potwierdzeniem znajomości oferowanych technologii i umiejętności dziedzinowych, są najwyższe poziomy certyfikacji, jak choćby Red Hat Premier Business Partner oraz Red Hat Professional Services Partner w obszarach Data Center Infrastructure, Middleware Solutions i Cloud Infrastructure. Jako partner firmy Splunk posiadamy autoryzację usługową na poziomie Elite. Z kolei na podstawie umowy Vendor Services Agreement z firmą EnterpriseDB świadczymy usługi eksperckie do bazy PostgreSQL w regionie EMEA.

Portfolio naszych klientów stanowią największe polskie przedsiębiorstwa z sektora:

  • bankowo-finansowego (PKO BP, mBank, KNF, NBP, BGŻ),
  • ubezpieczeniowego (Warta, PZU)
  • telekomunikacyjnego (Orange, T-Mobile),
  • publicznego (np.: ZUS, ARiMR) i IT (Asseco).

Z usług inżynierskich Linux Polska korzystają przedsiębiorstwa z takich krajów jak np.: Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Włochy, Węgry, Dubaj, czy Katar. 

Uzupełnieniem naszej działalności są szkolenia i warsztaty techniczne – zarówno autoryzowane, jak i autorskie realizowane przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów z wiedzą praktyczną (ponad 500 indywidualnych certyfikacji).  

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj wartościowe treści na swój email. Dowiedz się pierwszy o nowych wydarzeniach ze świata IT.

Nasi partnerzy

Red Hat
EDB Postgres
Splunk
Docker
Zabbix
Puppet
Hortonworks Hadoop Partner
canonical
Microsoft
IBM
Elastic
SUSE
Oracle
DataStax
Linux Professional Institute

Kariera

W Linux Polska nie ograniczamy Twojej kreatywności. U nas masz realny wpływ na rozwój firmy i swojej ścieżki kariery, a także możliwość wdrażania własnych pomysłów w zgranym zespole.

Specjalista DevOps

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Business Development Manager

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Specjalista bazy danych PostgreSQL / EnterpriseDB

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Middleware Architect

miejsce pracy: Warszawa
forma zatrudnienia: B2B

Więcej

Opinie klientów

zadowolonych klientów w 7 krajach regionu EMEA i w USA

przepracowanych godzin konsultacji i wdrożeń

certyfikatów z zakresu wiodących technologii i zarządzania projektami

od 2009

największe centrum kompetencyjne technologii open source w regionie CEE

    Skontaktuj się z nami