O nas | Linux Polska - lider technologii open source i data science

Nasi partnerzy

Red Hat
EDB Postgres
Splunk
Docker
Zabbix
Puppet
Hortonworks Hadoop Partner
canonical
Microsoft
IBM
Elastic
SUSE
Oracle
DataStax
Linux Professional Institute

O Linux Polska

Linux® Polska – jesteśmy polską spółką IT działającą od 2009 r. i ekspertami w zakresie technologii opartych o otwarty kod źródłowy (open source). Naszą misją jest wspieranie Klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT oraz maksymalizacja potencjału najnowszych technologii w taki sposób, aby stały się one nośnikiem postępu w cyfrowej transformacji biznesu.

Koncentrujemy się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów Klienta. Architekci Linux Polska są aktywnymi członkami społeczności open source, analizują rozwój rozwiązań i dopasowują portfel produktów do najnowszych trendów IT. Realizowane przez nas projekty są dostosowane do konkretnej potrzeby biznesowej oraz realiów organizacji Klienta. Dzięki temu jesteśmy odpowiedzialnym partnerem w procesie zmian środowisk IT i adopcji rozwiązań open source.

Specjalizujemy się świadczeniu usług konsultingowych w zakresie tworzenia i implementacji architektur rozwiązań systemowych i aplikacji opartych o otwarty kod źródłowy. Naszą ofertę uzupełniają usługi audytorskie, integracyjne i utrzymaniowe. Portfolio usług firmy obejmuje m.in. takie obszary tematyczne jak: konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, migracja do open source, DevOps, bazy danych, Linux server, middleware, automatyzacja IT, data science, deep learning.

Wraz z usługami i produktami własnymi, dostarczamy również technologie informatyczne, współpracując ze światowymi liderami IT takimi jak m.in.: Red Hat, EnterpriseDB, Splunk, Docker, Hortonworks, Microsoft, Puppet, Suse, Oracle, DataStax, Zabbix czy Canonical.

Potwierdzeniem znajomości oferowanych technologii i umiejętności dziedzinowych, są najwyższe poziomy certyfikacji producentów w wybranych obszarach. Posiadamy status partnerski Red Hat – Premier Business Partner w obszarach Data Center Infrastructure, Middleware Solutions i Cloud Infrastructure. Jako partner firmy Splunk posiadamy autoryzację na poziomie Elite. Jesteśmy jedynym podmiotem w regionie EMEA posiadającym status Red Hat Professional Services Partner. Potwierdzeniem kolejnych kompetencji jest umowa Vendor Services Agreement, na podstawie której świadczymy usługi eksperckie w imieniu EnterpriseDB na obszarze Europy i regionu MEA. Umowy te dowodzą najwyższego poziomu wiedzy i umiejętności prowadzenia zaawansowanych projektów.

Wśród obszarów naszej działalności znajduje się również działalność badawczo-rozwojowa w takich obszarach jak: deep learning i big data, realizowana we współpracy ze środowiskiem akademickim.

Portfolio naszych klientów stanowią największe polskie przedsiębiorstwa z sektora:

  • bankowo-finansowego (PKO BP, mBank, KNF, NBP, BGŻ),
  • ubezpieczeniowego (Warta, PZU)
  • telekomunikacyjnego (Orange, T-Mobile),
  • publicznego (np.: ZUS, ARiMR) i IT (Asseco).

Z sukcesem uczestniczymy w prestiżowych projektach międzynarodowych organizowanych m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Uzupełnieniem naszej działalności są szkolenia – zarówno autoryzowane, jak i autorskie w zakresie stosowanych technologii, które realizowane są przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów. Posiadamy autoryzację Linux Professional Institute potwierdzoną tytułem LPI Approved Training Partner oraz szkoleniowe statusy partnerskie: Red Hat Certified Training Partner, EnterpriseDB Certified Training Partner i Puppet Authorized Training Partner.

Opinie klientów

Kariera

W Linux Polska nie ograniczamy Twojej kreatywności. U nas masz realny wpływ na rozwój firmy i swojej ścieżki kariery, a także możliwość wdrażania własnych pomysłów w zgranym zespole.

Key Account Manager / Opiekun kluczowych klientów

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Specjalista DevOps

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Business Development Manager

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

Specjalista bazy danych PostgreSQL / EnterpriseDB

miejsce pracy: Warszawa

Więcej

zadowolonych klientów w 7 krajach regionu EMEA i w USA

przepracowanych godzin konsultacji i wdrożeń

konsultantów i trenerów posiadających 150 certyfikatów z zakresu wiodących technologii

od 2009

jesteśmy największym centrum kompetencyjnym technologii open source w regionie CEE

Skontaktuj się z nami