Poznajemy Docker Swarm

Poznajemy Docker Swarm

Docker Swarm jest stosunkowo nowym kompleksowym rozwiązaniem klastrowym działającym na zasadzie podobnej, co Google Kubernetes lub Apache Mesos, jednak dostarczanym i wspieranym bezpośrednio przez producenta, jako element ekosystemu przeznaczony dla systemów produkcyjnych, a więc z uwzględnieniem takich aspektów, jak:

RAM tips&tricks

Postgres w pamięci RAM – tips&tricks

W wydaniu 9.4 PostgreSQL pojawił się nowy, istotny parametr w postgresql.conf a mianowicie huge_pages (enum). Jeśli twój system ma do dyspozycji wiele gigabajtów, a nawet terabajty RAM-u, albo/i cierpi z powodu przeciążonych procesorów lub też zastanawiasz się jak uniemożliwić mu swapowanie ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Zabawa w Namespaces

Zabawa w Namespaces

Dziś bierzemy na tapetę przestrzenie nazw w kernelu Linux. To feature jądra Linux, który pozwala na izolację i wirtualizację zasobów systemowych. Namespaces pozwalają tworzyć wiele swoich instancji, które koegzystują na jednej maszynie linuxowej nie konfliktując się wzajemnie. Przestrzenie nazw sprawiają, że możliwa jest całkowita separacja sieci – routingu, iptables i interfejsów sieciowych. Zobaczcie jak wygląda […]

Kopii zapasowych baz danych od EnterpriseDB

Nowe narzędzie do przywracania i tworzenia kopii zapasowych baz danych od EnterpriseDB

EnterpriseDB poinformowało o wydaniu nowego narzędzia do przywracania i tworzenia kopii zapasowych (EDB Backup and Recovery Tool), w skrócie BART. Dzięki narzędziu, zarządzanie tworzeniem fizycznego backupu zarówno baz PostreSQL jak i EDB Postgres Advanced Server stanie się prostsze. Oprócz EDB BART firma EnterpriseDB opracowała i wdrożyła narzędzia służące do monitorowania i zarządzania alertami, replikacji w […]

Docker Enterprise Edition

Nowa wersja Docker: Enterprise Edition

Docker ogłosił wydanie nowej, komercyjnej platformy Docker Enterprise Edition (EE), która pozwala na budowanie, uruchamiania i wdrażanie aplikacji na produkcji. Platforma składa się ze środowiska uruchomieniowego Docker, zintegrowanej orkiestracji oraz warstwy bezpieczeństwa i zarządzania. Poza ekosystemem certyfikowanych technologii, Docker EE to otwarta platforma kontenerowa służąca do szerokiej gamy wdrożeń.

PostgreSQL zestaw startowy

PostgreSQL – zestaw startowy

Załóżmy, że właśnie zmigrowałeś/aś swoję bazę z komercyjnego, drogiego rozwiązania do PostgreSQL-a albo przymierzasz się do napisania zupełnie nowej aplikacji opartej o najbardziej zaawansowaną otwartoźródłową bazę danych PostgreSQL, o której możliwościach słyszałeś/aś tyle dobrego. Od czego zacząć? Jakich narzędzi powinieneś/aś użyc? Gdzie znaleźć najbardziej potrzebne informacje?

Kompendium certyfikacji Red Hat

Kompendium certyfikacji Red Hat – część I: ścieżka RHCSA

Certyfikowane szkolenia Red Hat są jednymi z najbardziej wartościowych i poszukiwanych szkoleń technicznych w obszarze IT. Kursy te są nastawione na przekazywanie wiedzy stricte praktycznej. W znaczącej części polegają na ukierunkowanej, samodzielnej pracy uczestników, wykonywanej pod nadzorem instruktorów. Wybrane szkolenia kończą się egzaminami certyfikacyjnymi Red Hat, które weryfikują i potwierdzają zdobytą na nich wiedzę.

Puppet: Recepta na wygasający certyfikat CA

Puppet: Recepta na wygasający certyfikat CA

Jeśli używasz infrastruktury Puppet od kilku lat, prawdopodobnie zbliża się czas wygaśnięcia twojego certyfikatu CA. Puppet bazuje na wewnętrznym PKI do uwierzytelniania oraz bezpiecznej komunikacji i kiedy CA wygaśnie, cały system po prostu się zatrzyma. Domyślnie, Puppet generuje certyfikaty, których czas życia wynosi 5 lat, więc warto wcześniej pomyśleć o ich odświeżeniu. Przegenerowanie wszystkich certyfikatów […]

Docker Swarm

Orkiestracja z Docker Swarm

W szybko zmieniającym się środowisku kontenerów, orkiestracja jest niezbędnym komponentem platformy do tworzenia, dostarczania oraz uruchamiania aplikacji rozproszonych zarówno dla programistów jak i administratorów. Docker Swarm jest częścią zestawu narzędzi do orkiestracji, który zawiera:

Docker Datacenter

„Build, ship, run” z Docker Datacenter

Jeżeli trafiliście na naszego bloga pewnie wiecie już czym jest Docker albo wręcz przeciwnie pierwszy raz słyszycie o tej stosunkowo nowej technologii (nie mamy na myśli konteneryzacji). Poszukujących informacji odsyłamy do naszych poprzednich wpisów i webinariów on-demand, szczególnie polecamy webinar Docker dla początkujących.

1 2 3 4
top