Bezpieczeństwo platformy Red Hat OpenShift - Linux Polska
Podziel się

Bezpieczeństwo platformy Red Hat OpenShift

Webinar skierowany jest do administratorów, deweloperów oraz managerów zespołów informatycznych, którzy już pracują z technologią OpenShift bądź chcieliby ją wykorzystać w niedalekiej przyszłości i zainteresowani są zastosowaniem dobrych praktyk bezpieczeństwa, jak i samymi zagrożeniami dotyczącymi platformy. Webinar może być także dobrym wprowadzeniem dla osób zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem informatycznym i rozważających wprowadzenie platformy OpenShift do firmy.

Agenda:

  1. Czy sama platforma OpenShift jest bezpieczna? (omówienie metod uwierzytelniania do platformy)
  2. Jakie są sposoby i mechanizmy zabezpieczeń platformy Red Hat OpenShift przed ‘niebezpiecznymi’ obrazami Docker? (próby uruchomienia obrazów Docker z użytkownika root, omówienie kont serwisowych w platformie)
  3. Jak sterować politykami bezpieczeństwa platformy OpenShift? (polityki SCC oraz zarządzanie kontami administracyjnymi)
  4. Jakie są polityki postępowania z danymi nieulotnymi (persistent volume) na platformie OpenShift w kontekście ich bezpieczeństwa?
  5. Jakie są metody zabezpieczeń informacji newralgicznych na platformie OpenShift? (secrets)
  6. Jak nadzorować poprawne i stabilne działanie platformy poprzez sterowanie mechanizmami kontroli wydajności? (limits, quotas)

Prowadzący: Piotr Stolarek, Senior Solutions Architect w Linux Polska Sp. z o.o.

wideo


Dowiedz się pierwszy o nowych webinarach. Zasubskrybuj informacje o nowościach.

Skontaktuj się z nami