Ścieżka certyfikacyjna RHCSA – Red Hat Certified System Administrator jest pierwszym etapem Red Hat RHCSA na drodze edukacyjnej przygotowanej przez firmę Red Hat. Ukończenie kursów i egzaminu z tej ścieżki pozwala uczestnikom uzyskać praktyczne umiejętności z zakresu administrowania systemem Red Hat Enterprise Linux oraz ceniony na rynku IT certyfikat zawodowy RHCSA.

Posiadanie tego certyfikatu jest z kolei warunkiem koniecznym przy obieganiu się przez tych administratorów o kolejny, wyższy stopień certyfikacji zawodowej RHCE – Red Hat Certified Engineer.

W zależności od poziomu posiadanych przez kandydatów umiejętności wyjściowych w zakresie systemów Linux istnieje kilka możliwych dróg dojścia do certyfikatu RHCSA.

Dla osób bez żadnego wcześniejszego doświadczenia z systemami Linux zalecana jest pełna ścieżka szkoleniowa, na którą składają się kursy:

RH124 – Red Hat System Administration I

RH135 – Red Hat Administration II with RHCSA Exam

lub w wariancie z odroczonym egzaminem:

RH134 – Red Hat System Administration II

EX200 – RHCSA Exam

Osoby posiadające wcześniejsze 1-3 letnie doświadczenie w pracy z systemami Linux mogą skorzystać ze ścieżki przyspieszonej, na którą składa się kurs:

RH200 – RHCSA Rapid Track Course with RHCSA exam

lub w wariancie z odroczonym egzaminem:

RH199 – RHCSA Rapid Track course

EX200 – RHCSA Exam

Red Hat Training Skills Assessment

top