Mimo, iż każda organizacja jest inna, to zbiory danych w organizacjach, tzw. „Data science” są często bardzo do siebie podobne.

Hadoop, to ciesząca się dużym zainteresowaniem nowoczesna platforma, która pozwala gromadzić i analizować duże zbiory danych z takich źródeł jak sieci społecznościowe, historie odwiedzin stron internetowych, serwery logowania, systemy transakcyjne, zbiory plików video, czy dane sensoryczne z powiązanych urządzeń. Dotąd tego typu dane były uważane za niskiej, średniej lub nawet „śmieciowej” wartości, zbyt drogie by je przechowywać i analizować. Obecnie, te bogate źródła informacji, przy zmianie konwersacji z ‘analityki danych’ na ‘analitykę big data’, stały się niezwykle cenne dla biznesu.

Jeśli szukasz wartości swoich ‘big data’, najlepiej zacznij od podstaw… czyli typów danych obsługiwanych przez Hadoop.

Zobacz tutorial omawiający użycie narzędzia Hortonworks Sandbox. Czytaj więcej »

Dostępne także w modelu Hybrid Cloud.

 • Zrozumieć nastroje klientów dzięki analizie danych z sieci społecznościowych

  Jak można zrozumieć co myślą nasi klienci i jak w realnym czasie reagować na ich nastroje, zarówno te pozytywne jak i negatywne? Czy można zyskać przewagę na rynku, znając opinie klientów o Twojej konkurencji? Ta prezentacja przedstawia możliwości analizowania działań na Twitterze w celu poznania nastrojów konsumenckich. Czytaj więcej »

 • Reaguj responsywnie dzięki analizie wydarzeń na serwerach logowania

  W obliczu naruszenia bezpieczeństwa systemu firmy, w jaki sposób można użyć Hadoop do wyśledzenia i szybkiego zareagowania na taką sytuację? Czy można analizować dane na serwerze logowania tak, by zidentyfikować problemy z siecią i reagować na nie, zanim nastąpi jakikolwiek zastój prac? Ten filmik pokazuje wykorzystanie danych logowania przez administratorów do identyfikacji i reagowania na ataki DDoS.  Czytaj więcej »

 • Szczegółowa segmentacja klientów, a historia odwiedzin strony

  Jak ludzie poruszają się po Twojej stronie? Czy istnieje powód, dla którego nie sprawdzają swoich koszyków? Które obszary Twojej strony wymagają poprawy? Czy naprawdę rozumiesz jakie czynności wykonują na Twojej stronie poszczególne grupy klientów? Ten filmik pokaże Ci jak analizować dane z historii odwiedzin strony, by poznać szczegółową segmentację Twoich klientów. Czytaj więcej »

 • Użyj analizy predykcyjnej z wykorzystaniem komputera i danych sensorycznych

  Linie montażowe i produkcyjne, budynki biurowe, wieże komórkowe i silniki odrzutowe –strumienie danych z wszystkich tych elementów mogą pomóc w podejmowaniu decyzji biznesowych. W tym przykładzie pokażemy jak używać Hadoop do analizy danych związanych z systemem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w celu zapewnienia idealnej temperatury w biurze, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Czytaj więcej »

 • Optymalizacja procesów logistycznych przy użyciu danych geolokacyjnych

  Ilość danych geolokacyjnych przesyłanych za pomocą czujników gwałtownie wzrasta.  Dzięki platformie Hadoop  można zredukować koszty przechowywania i przetwarzania tych danych, co daje milowy krok w dziedzinie analizy danych. Wszystkie informacje, na jakich Ci zależy lub zależało możesz teraz sprawdzić w czasie rzeczywistym i w historii.  Czytaj więcej »

top