Wirtualizacja to sprawdzona technologia umożliwiająca działanie wielu systemów operacyjnych i aplikacji na tym samym serwerze fizycznym równocześnie. Wprowadzenie takiej innowacji pozwoliło zmienić oblicze nowoczesnej infrastruktury IT, a także sposobu, w jaki jest wykorzystywana. Red Hat Enterprise Virtualization for Servers to kompletne rozwiązanie wirtualizacyjne zaprojektowane z myślą o ułatwieniu wykorzystania technologii wirtualizacji w centrach przetwarzania danych w celu osiągnięcia wyższej sprawności operacyjnej przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Dodatkowe wprowadzenie automatyzacji wirtualizacji pomaga wprowadzić tę technologię do najbardziej zaufanych systemów produkcyjnych, obniżyć koszty, zwiększyć elastyczność i kompatybilność a także zredukować ryzyko. Automatyzacja wirtualizacji pomaga zautomatyzować provisioning, patchowanie i konfigurację systemu operacyjnego, komponentów aplikacji i innych elementów w środowiskach fizycznych, wirtualnych, czy w chmurach publicznych. W tym samym czasie podlega automatyzacji również proces zarządzania identyfikacją użytkownika i bezpieczeństwem.
Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 wprowadza nowe funkcjonalności.

Red Hat Enterprise Virtualization opiera się na platformie systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux z którego korzystają tysiące instytucji i miliony systemów nawet w najbardziej krytycznych dla biznesu zastosowaniach.

Wirtualizacja oferuje przede wszystkim:

  • Rekordową wydajność i skalowalność
  • Wiodący w branży poziom bezpieczeństwa
  • Największy zestaw wspieranego sprzętu i oprogramowania
  • Najniższe koszty użytkowania w tej klasie rozwiązań

Red Hat Enterprise Virtualization stanowi idealną platformę do budowania prywatnych chmur z myślą o uruchamianiu maszyn wirtualnych z systemem operacyjnym Red Hat Enterprise Linux jak i Microsoft Windows.

Red Hat Enterprise Virtualization składa się z:

  • Red Hat Enterprise Virtualization Manager: Rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją oferujące bogate możliwości w zakresie wysokiej dostępności, migracji maszyn bez przerywania pracy, regulowania obciążania czy korzystania z pamięci masowej.
  • Red Hat Enterprise Virtualization Hypervisor: Nowoczesny hyperwizor oparty na technologii Kernel-Based Virtual Machine (KVM), dostępny w postaci niewielkiego dedykowanego systemu (RHEV-H) lub jako funkcja systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 5 i 6.
top