Data Science i analityka danych dla sektora finansowego | Linux Polska usługi

Ograniczenie zagrożenia cyberatakiem

Dzięki stałemu monitorowaniu oraz korelacji danych z wielu systemów informatycznych możliwe jest ograniczenie ryzyka cyberataku oraz oszustwa finansowego.

Realizacja obowiązujących przepisów

Uzyskasz narzędzia do realizacji przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF).

Monitoring złożonych procesów finansowych

Monitoruj wiele złożonych procesów finansowych w czasie rzeczywistym np. płatności mobilne, bankowość internetową czy karty kredytowe.

Wykorzystaj informacje, które są ukryte w danych maszynowych generowanych przez systemy IT

Terabajty nieprzetworzonych danych maszynowych, generowane są nieprzerwanie w postaci logów m.in. przez systemy IT. To doskonałe źródło cennych informacji dla tych firm, które chcą uzyskać analityczny wgląd w swój biznes po to, aby minimalizować ryzyko, maksymalizować szanse i kreować przewagę konkurencyjną.

Nasze rozwiązania z obszaru data science i analityki danych gromadzą, indeksują, korelują i analizują w czasie rzeczywistym dane maszynowe pochodzące z wielu źródeł. Informacje płynące z takich analiz umożliwiają modelowanie, wczesne wykrywanie, a następnie powstrzymywanie zjawisk oraz zagrożeń takich jak nietypowe zachowania anomalie, oszustwa i manipulacje finansowe – zanim spowodują nieodwracalne straty.

Rozwiązania Linux Polska z obszaru data science i analityki danych są dostosowane do wymagań banków i instytucji finansowych. Zapewniają zarówno ochronę kluczowych danych operacyjnych, jak i wrażliwych danych osobowych Klientów.

SIEM (Security Information and Event Management)

Poprawa cyberbezpieczeństwa i zarządzanie zdarzeniami. Ograniczenie ryzyka ataków zewnętrznych i wewnętrznych poprzez rejestrację, analizę i gromadzenie danych związanych z pracą systemów informatycznych oraz urządzeń sieciowych.

User Behavior Analytics

Automatyzacja wykrywania nietypowych zachowań i zagrożeń ze strony użytkowników wewnętrznych w czasie rzeczywistym.

Fraud Detection

Stały monitoring aktywności użytkowników systemów. Automatyczne alerty o pojawiających się podejrzanych zdarzeniach. Wczesne i aktywne wykrywanie nadużyć, przestępstw oraz incydentów typu phishing czy spoofing.

Anti-Money Laundering

Analiza dzienników transakcji, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Wykrywanie, analiza i rejestracja aktywności transakcyjnej związanej z praniem brudnych pieniędzy.

Analiza Transakcji Finansowych

Zbieranie danych z urządzeń takich jak bankomaty, kasy fiskalne, terminale pozwala na wykrycie oszustw i nadużyć obrotu finansowego oraz tworzenia modeli zachowań.

IT Service Intelligence

Monitoring i analiza usług IT. Płynna integracja z istniejącymi systemami monitoringu. Odkrywanie zależności między zdarzeniami w różnych warstwach infrastruktury i aplikacji.

ATM Fraud Detection

Ochrona transakcji bankomatowych – detekcja oszustw i analityka biznesowa transakcji w sieciach bankomatów.

Bieżąca analiza geograficzna zdarzeń biznesowych

Wizualizacja zdarzeń w oparciu o informacje geolokalizacyjne.

Customer 360 View

Kompletny obraz klientów we wszystkich kanałach. Budowanie obrazu klientów na podstawie danych maszynowych generowanych podczas dostarczania usług i korzystania np. z bankowości internetowej, aplikacji mobilnych, bankomatów czy infolinii.

Szkolenia

Zdobądź cenione na rynku IT kompetencje i certyfikaty

W naszym nowoczesnym, w pełni wyposażonym centrum szkoleniowo-egzaminacyjnym prowadzimy szkolenia z zakresu wiodących technologii, realizowane przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów.

Dowiedz się więcej
Szkolenia

    Skontaktuj się z nami