Data Science i analityka danych dla sektora finansowego | Linux Polska usługi

Ograniczenie zagrożenia cyberatakiem

Dzięki stałemu monitorowaniu oraz korelacji danych z wielu systemów informatycznych możliwe jest ograniczenie ryzyka cyberataku oraz oszustwa finansowego.

Realizacja obowiązujących przepisów

Uzyskasz narzędzia do realizacji przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF).

Monitoring złożonych procesów finansowych

Monitoruj wiele złożonych procesów finansowych w czasie rzeczywistym np. płatności mobilne, bankowość internetową czy karty kredytowe.

Wykorzystaj informacje, które są ukryte w danych maszynowych generowanych przez systemy IT

Terabajty nieprzetworzonych danych maszynowych, generowane są nieprzerwanie w postaci logów m.in. przez systemy IT. To doskonałe źródło cennych informacji dla tych firm, które chcą uzyskać analityczny wgląd w swój biznes po to, aby minimalizować ryzyko, maksymalizować szanse i kreować przewagę konkurencyjną.

Nasze rozwiązania z obszaru data science i analityki danych gromadzą, indeksują, korelują i analizują w czasie rzeczywistym dane maszynowe pochodzące z wielu źródeł. Informacje płynące z takich analiz umożliwiają modelowanie, wczesne wykrywanie, a następnie powstrzymywanie zjawisk oraz zagrożeń takich jak nietypowe zachowania anomalie, oszustwa i manipulacje finansowe – zanim spowodują nieodwracalne straty.

Rozwiązania Linux Polska z obszaru data science i analityki danych są dostosowane do wymagań banków i instytucji finansowych. Zapewniają zarówno ochronę kluczowych danych operacyjnych, jak i wrażliwych danych osobowych Klientów.

SIEM (Security Information and Event Management)

Poprawa cyberbezpieczeństwa i zarządzanie zdarzeniami. Ograniczenie ryzyka ataków zewnętrznych i wewnętrznych poprzez rejestrację, analizę i gromadzenie danych związanych z pracą systemów informatycznych oraz urządzeń sieciowych.

User Behavior Analytics

Automatyzacja wykrywania nietypowych zachowań i zagrożeń ze strony użytkowników wewnętrznych w czasie rzeczywistym.

Fraud Detection

Stały monitoring aktywności użytkowników systemów. Automatyczne alerty o pojawiających się podejrzanych zdarzeniach. Wczesne i aktywne wykrywanie nadużyć, przestępstw oraz incydentów typu phishing czy spoofing.

Anti-Money Laundering

Analiza dzienników transakcji, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Wykrywanie, analiza i rejestracja aktywności transakcyjnej związanej z praniem brudnych pieniędzy.

Analiza Transakcji Finansowych

Zbieranie danych z urządzeń takich jak bankomaty, kasy fiskalne, terminale pozwala na wykrycie oszustw i nadużyć obrotu finansowego oraz tworzenia modeli zachowań.

IT Service Intelligence

Monitoring i analiza usług IT. Płynna integracja z istniejącymi systemami monitoringu. Odkrywanie zależności między zdarzeniami w różnych warstwach infrastruktury i aplikacji.

ATM Fraud Detection

Ochrona transakcji bankomatowych – detekcja oszustw i analityka biznesowa transakcji w sieciach bankomatów.

Bieżąca analiza geograficzna zdarzeń biznesowych

Wizualizacja zdarzeń w oparciu o informacje geolokalizacyjne.

Customer 360 View

Kompletny obraz klientów we wszystkich kanałach. Budowanie obrazu klientów na podstawie danych maszynowych generowanych podczas dostarczania usług i korzystania np. z bankowości internetowej, aplikacji mobilnych, bankomatów czy infolinii.

Szkolenia

Zdobądź cenione na rynku IT kompetencje i certyfikaty

W naszym nowoczesnym, w pełni wyposażonym centrum szkoleniowo-egzaminacyjnym prowadzimy szkolenia z zakresu wiodących technologii, realizowane przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów.

Dowiedz się więcej
Szkolenia

Rozwiązania branżowe

Telekomunikacja

Dowiedz się więcej

Sektor finansowy

Dowiedz się więcej

Sektor publiczny

Dowiedz się więcej

    Skontaktuj się z nami