Otwarta platforma NFV w chmurze hybrydowej - Linux Polska

Otwarte rozwiązania NFV dla telco to:

Krótszy Time-to-Market

Otwarta technologia Red Hat OpenStack znacząco skraca czas wprowadzania nowych usług na rynek (Time-To-Market).

Niższe TCO dla usług telekomunikacyjnych

Wdrożenie otwartych rozwiązań NFV może obniżyć całkowity koszt posiadania TCO (Total Cost of Ownership) dla usług telekomunikacyjnych o 62%, przy oczekiwanym zwrocie z inwestycji ROI (Return on Investment) rzędu 33% w pierwszym roku i powyżej 350% w perspektywie 5-ciu lat.

Elastyczny model usługowy

Szybkie wprowadzanie usług “na próbę” i promocyjnych oraz budowa rozwiązań w modelu Pay-As-You-Grow. Łatwa Identyfikacja najbardziej opłacalnych usług oraz minimalizacja kosztów wycofania usług, na które nie ma popytu.

Elastycznie modyfikuj ofertę w odpowiedzi na dynamikę rynku, zanim zrobi to konkurencja

Rozwiązanie Network Function Virtualization (NFV), pozwala na szybkie i efektywne tworzenie oraz dostarczanie różnorodnych pakietów usług telekomunikacyjnych skierowanych zarówno do szerokiego grona abonentów, jak i odbiorców usług niszowych, np. promocje i usługi sezonowe (m.in. zawody sportowe).

Technologie Open Source dla NFV

Dostępne na rynku zamknięte rozwiązania dla operatorów (typu proprietary) składające się z wielu komponentów powodują trudności w ich integracji z systemami zewnętrznymi, zapewnieniu odpowiedniej wydajności, dostępności i SLA (Service Level Agreement).

Oferujemy kompletną platformę NFV opartą o otwartą technologię Red Hat OpenStack, umożliwiającą uruchamianie dowolnych funkcji sieciowych (Virtual Network Function, VNF).

Zalety otwartej platformy NFV dla telco

 • Przetwarzanie danych w modelu Infrastructure as a Service (IaaS).
 • Kontrola zasobów infrastruktury z poziomu centralnej konsoli zarządzania.
 • Skalowalność – rozwiązanie zapewnia łatwą rozbudowę w przyszłości i jest w stanie sprostać rosnącym zapotrzebowaniem na usługi i większy ruch w sieci wynikający np. wprowadzenia technologii 5G.
 • Uniknięcie ryzyka ‘vendor lock-in’ – niższe koszty wejścia i wyjścia, brak ograniczeń narzucanych przez producentów.
 • Wysoka dostępność (High Availability) – każdy produkt oraz rozwiązanie jest poddawane intensywnym testom w celu zapewnienia niezawodności i interoperacyjności (Interoperability) z resztą środowiska oraz budowy rozwiązań bez pojedynczego punktu awarii (Single Point of Failure).
 • Ograniczenie ryzyk i gwarancja bezpieczeństwa inwestycji – Linux Polska oraz Red Hat są ekspertami w dziedzinie implementacji otwartych rozwiązań opartych o OpenStack dla operatorów, oferują również doradztwo i usługi szkoleniowe dla różnych grup użytkowników.
 • Zgodność z wieloma systemami zewnętrznymi (Interoperability) pochodzącymi od wielu producentów ułatwia proces wdrożenia i integracji.
 • Stałym elementem wdrożenia realizowanego przez Linux Polska jest transfer wiedzy do zespołu klienta (szkolenia, warsztaty, konsultacje, on-site training) pozwalający na naukę rozwiązywania bieżących problemów w rzeczywistym środowisku.
 • Bezpieczeństwo i ochrona danych, dzięki wbudowanym zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa oraz procedurom opracowanym przez ekspertów.

Szkolenia

Zdobądź cenione na rynku IT kompetencje i certyfikaty

W naszym nowoczesnym, w pełni wyposażonym centrum szkoleniowo-egzaminacyjnym prowadzimy szkolenia z zakresu wiodących technologii, realizowane przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów.

Dowiedz się więcej
Szkolenia

Rozwiązania branżowe

Telekomunikacja

Dowiedz się więcej

Sektor finansowy

Dowiedz się więcej

Sektor publiczny

Dowiedz się więcej

  Skontaktuj się z nami