Otwarta platforma NFV w chmurze hybrydowej - Linux Polska

Otwarte rozwiązania NFV dla telco to:

Krótszy Time-to-Market

Otwarta technologia Red Hat OpenStack znacząco skraca czas wprowadzania nowych usług na rynek (Time-To-Market).

Niższe TCO dla usług telekomunikacyjnych

Wdrożenie otwartych rozwiązań NFV może obniżyć całkowity koszt posiadania TCO (Total Cost of Ownership) dla usług telekomunikacyjnych o 62%, przy oczekiwanym zwrocie z inwestycji ROI (Return on Investment) rzędu 33% w pierwszym roku i powyżej 350% w perspektywie 5-ciu lat.

Elastyczny model usługowy

Szybkie wprowadzanie usług “na próbę” i promocyjnych oraz budowa rozwiązań w modelu Pay-As-You-Grow. Łatwa Identyfikacja najbardziej opłacalnych usług oraz minimalizacja kosztów wycofania usług, na które nie ma popytu.

Elastycznie modyfikuj ofertę w odpowiedzi na dynamikę rynku, zanim zrobi to konkurencja

Rozwiązanie Network Function Virtualization (NFV), pozwala na szybkie i efektywne tworzenie oraz dostarczanie różnorodnych pakietów usług telekomunikacyjnych skierowanych zarówno do szerokiego grona abonentów, jak i odbiorców usług niszowych, np. promocje i usługi sezonowe (m.in. zawody sportowe).

Technologie Open Source dla NFV

Dostępne na rynku zamknięte rozwiązania dla operatorów (typu proprietary) składające się z wielu komponentów powodują trudności w ich integracji z systemami zewnętrznymi, zapewnieniu odpowiedniej wydajności, dostępności i SLA (Service Level Agreement).

Oferujemy kompletną platformę NFV opartą o otwartą technologię Red Hat OpenStack, umożliwiającą uruchamianie dowolnych funkcji sieciowych (Virtual Network Function, VNF).

Zalety otwartej platformy NFV dla telco

 • Przetwarzanie danych w modelu Infrastructure as a Service (IaaS).
 • Kontrola zasobów infrastruktury z poziomu centralnej konsoli zarządzania.
 • Skalowalność – rozwiązanie zapewnia łatwą rozbudowę w przyszłości i jest w stanie sprostać rosnącym zapotrzebowaniem na usługi i większy ruch w sieci wynikający np. wprowadzenia technologii 5G.
 • Uniknięcie ryzyka ‘vendor lock-in’ – niższe koszty wejścia i wyjścia, brak ograniczeń narzucanych przez producentów.
 • Wysoka dostępność (High Availability) – każdy produkt oraz rozwiązanie jest poddawane intensywnym testom w celu zapewnienia niezawodności i interoperacyjności (Interoperability) z resztą środowiska oraz budowy rozwiązań bez pojedynczego punktu awarii (Single Point of Failure).
 • Ograniczenie ryzyk i gwarancja bezpieczeństwa inwestycji – Linux Polska oraz Red Hat są ekspertami w dziedzinie implementacji otwartych rozwiązań opartych o OpenStack dla operatorów, oferują również doradztwo i usługi szkoleniowe dla różnych grup użytkowników.
 • Zgodność z wieloma systemami zewnętrznymi (Interoperability) pochodzącymi od wielu producentów ułatwia proces wdrożenia i integracji.
 • Stałym elementem wdrożenia realizowanego przez Linux Polska jest transfer wiedzy do zespołu klienta (szkolenia, warsztaty, konsultacje, on-site training) pozwalający na naukę rozwiązywania bieżących problemów w rzeczywistym środowisku.
 • Bezpieczeństwo i ochrona danych, dzięki wbudowanym zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa oraz procedurom opracowanym przez ekspertów.

Szkolenia

Zdobądź cenione na rynku IT kompetencje i certyfikaty

W naszym nowoczesnym, w pełni wyposażonym centrum szkoleniowo-egzaminacyjnym prowadzimy szkolenia z zakresu wiodących technologii, realizowane przez doświadczony zespół certyfikowanych trenerów.

Dowiedz się więcej
Szkolenia

Poznaj bliżej rozwiązania Cloud oraz ich zastosowania

  Skontaktuj się z nami