Czy wiesz co kryją dane generowane przez Twoją organizację?

Czy wiesz co kryją dane generowane przez Twoją organizację

Około 90% danych wytwarzanych przez każdą firmę jest nieustrukturyzowanych. Niestety większość z nich postrzega się jako bezwartościowe lub przechowuje się w miejscach gdzie ich wartość jest ograniczona. Aby to zmienić, potrzebne jest oprogramowanie, które działa jak kompas, dostarczając kluczowych informacji biznesowych i wskazówek na morzu nieustrukturyzowanych danych, tak aby uzyskanie z nich wartości dodanej stało się łatwiejsze.

Jest to prawdziwe wyzwanie dla organizacji, które chcą lepiej rozumieć procesy zachodzące we własnej firmie, chcą przewidywać najbliższe wydarzenia, reagować w obliczu ryzyka oraz wykorzystywać nadarzające się szanse. Jeżeli Twoja firma nie posiada odpowiedniego oprogramowania – czas najwyższy, aby to zmienić.

Dane maszynowe są najszybciej rozwijającym się i najbardziej złożonym zbiorem danych, ale przede wszystkim dostarczają wiedzę o Twojej firmie lub infrastrukturze. Splunk umożliwia dotarcie do nieustrukturyzowanych danych maszynowych i na ich podstawie pozwala wyszukiwać, analizować, monitorować, raportować, naprawiać i korelować problemy, które mają wpływ na Twoją firmę w czasie rzeczywistym.

Niezależnie od tego, czy używasz programu Splunk do zarządzania infrastrukturą, zwalczania nadużyć lub wdrażania rozwiązań Internet of Things. Splunk pozwala Ci odkryć znaczenie danych maszynowych, które są codziennie generowane przez systemy informatyczne Twojej organizacji. Co więcej, Splunk zapewnia możliwość korelacji oraz wizualizacji tych danych.

Jeżeli chcesz bliżej poznać Splunk, obejrzyj poniższy film podczas którego dowiesz się czym jest Splunk i jak możesz go wykorzystywać do uzyskania wartości dodanej z danych nieustrukturyzowanych.

Tags

top