Enterprise Postgres Forum - Postgres w zastosowaniach profesjonalnych
Podziel się

Postgres to baza danych coraz częściej wybierana przez organizacje, które chcą zwiększyć innowacyjność i zapewnić szerokie możliwości rozwoju w odpowiedzi na przyszłe wyzwania rynku.

Potwierdzają to również ostatnie rankingi DB-Engines wskazujące na systematyczny spadek popularności dotychczas wiodących systemów DBMS. W przeciwieństwie do nich Postgres stale się rozwija i rośnie szybciej niż rynek.

Zapraszamy na pierwsze w Polsce Enterprise Postgres Forum, z udziałem uznanych ekspertów, gdzie zaprezentujemy możliwości i zalety wykorzystania dojrzałego komponentu Postgres w architekturze przedsiębiorstwa. Pokażemy możliwości zaawansowanego wykorzystania Postgresa dla systemów o znaczeniu krytycznym.

Wydarzenie jest przeznaczone dla IT managerów, team leaderów, administratorów baz danych, architektów rozwiązań, specjalistów DevOps, a także wszystkich pasjonatów PostgreSQL.

Organizatorzy
Linux Polska
Prelegenci
Jan Karremans

Jan Karremans, Senior Customer Success Manager, EnterpriseDB

Database technologist. Od wielu lat wspiera zespoły i organizacje w maksymalizacji ich potencjału w świecie skoncentrowanym na danych. Zwolennik Postgres, Kubernetes i Cloud Native. Członek społeczności bazodanowej Oracle ACE Alumni.

Piotr Kołodziej

Piotr Kołodziej, Senior Sales Engineer, EnterpriseDB

Specjalista w zakresie technologii relacyjnych baz danych z 28-letnim doświadczeniem w rolach inżyniera wsparcia technicznego, konsultanta, analityka i architekta. Praktyk m.in. w dziedzinie skalowania i wydajności baz danych.

Mirosław Pawłowski

Mirosław Pawłowski, Enterprise Account Executive, EnterpriseDB

Wspiera cyfrową transformację przedsiębiorstw. Pasjonuje się usługami opartymi na wiedzy i poprawą doświadczeń klientów.

Michał Kepczynski

Michał Kępczyński, Solutions Architect, Linux Polska

Administrator baz danych PostgreSQL z wieloletnim stażem. Wszystkie rozwiązania implementowane w środowisku Linux głównie Red Hat i Centos.

Miejsce wydarzenia: Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, sala Bałtyk 2, 3 piętro
Agenda:
09:00-09:30Rejestracja
09:30-09:40Powitanie
Mirosław Pawłowski, Enterprise Account Executive, EnterpriseDBGrzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu, Linux Polska
09:40-10:20Postgres – wybór przyszłości Jan Karremans, Senior Customer Success Manager, EnterpriseDBPoznaj trzy powody, dla których Postgres jest obecnie najczęściej wybieraną bazą danych oraz dlaczego warto zainwestować w niego w najbliższej przyszłości.
10:20-11:20Skalowanie i wydajność relacyjnej bazy danych PostgresPiotr Kołodziej, Senior Sales Engineer, EnterpriseDBWysoka wydajność bazy danych jest rozumiana na wiele sposobów. Można ją ujmować jako szybkie czasy reakcji lub mierzyć jej przepustowość. Istotne jest również przyjęcie skali, np. rozmiaru danych, równoległych użytkowników czy zautomatyzowanych urządzeń. W prezentacji zostaną poruszone kluczowe kwestie dla tak rozumianej wydajności, takie jak projekt bazy danych, kod i architektura aplikacji, parametry infrastruktury itd. Omówimy na konkretnych przykładach, jak projekt bazy danych czy kod aplikacji może wpłynąć na wydajność i możliwości skalowania bazy danych. Pokażemy również sposoby podejścia do analizy wydajności baz Postgres i rozwiązywania problemów wydajnościowych za pomocą narzędzi EDB.
11:20-11:40Przerwa kawowa
11:40-12:40Kubernetes i Cloud Native Postgres: perspektywa dla DevOps i administratorów baz danychPiotr Kołodziej, Senior Sales Engineer, EnterpriseDBMichał Kępczyński, Solutions Architect, Linux Polska
12:40-13:00Postgres w praktyce – wybrane referencje, pytania i odpowiedzi
13:00-14:00Lunch
Rejestracja na wydarzenia

    Skontaktuj się z nami