Zarządzanie aktualnością oprogramowania open source dla praktyków
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Praktycznie każda organizacja używa dziś oprogramowania open source. Ciągłe aktualizowanie wszystkich aplikacji open source składających się na stos oprogramowania jest trudne i kosztowne. Niestety niekontrolowana aktualizacja prowadzi do niekompatybilności, czego skutkiem są częstsze awarie, spadek wydajności i niedotrzymanie SLA.

Rozwiązaniem tych problemów jest zbudowanie procesu aktualizacji oprogramowania open source w oparciu o posiadane już narzędzia. W praktyce oznacza to ustalenie, kiedy i w jakim zestawie mamy aktualizować poszczególne pakiety oprogramowania pomiędzy zdefiniowanymi środowiskami DEV → TST→ PRD oraz jak zaplanować zadania testowania, promowania i instalacji.

Dołącz do webinaru i dowiedz się, jak w praktyce stworzyć spójny proces aktualizacji oprogramowania open source, na przykładzie konkretnych narzędzi takich jak CentOS, Katello, Foreman, RHEL, Red Hat Satellite, Red Hat Ansible. Zapanuj nad chaosem aktualizacji oprogramowania open source, którego używasz.

Podczas webinaru dowiesz się:

Organizatorzy
Prelegenci

Marek Najmajer, Product Director Linux Polska Sp. z o.o.

Ekspert w zakresie zarządzania projektami i PMO z dużą wiedzą informatyczną. Konsultant biznesowy w różnych dziedzinach (ciągłe doskonalenie procesów, kontrola procesów, zrównoważona karta wyników, strategia) i branżach (IT, ropa, przemysł stoczniowy, ubezpieczenia, usługi finansowe, telekomunikacja, górnictwo, budownictwo, produkcja masowa, druk i publikacja, reklama, GIS, administracja rządowa). Ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem. Członek Project Management Institute (PMI).

Agenda
  1. Cykl życia open source i jego wpływ na środowisko IT.
  2. Podążanie za zmianą albo zarządzanie zmianą – planowanie zarządzania aktualizacjami w praktyce.
  3. Demonstracja rozwiązania na żywo – strumień aktualizacji na przykładzie Red Hat Satellite.
  4. Sesja Q&A.

03/12/20 , 10:00 11:00

webinar

Informujemy, że rejestracja na wydarzenie dobiegła końca. W przypadku zainteresowania podobną tematyką prosimy o
KontaktPobierz Nagranie

Zobacz również